STREFA ROZWOJU

  1. STREFA KOBIET
- Warsztaty rozwojowo-terapeutyczne dla Kobiet

Strefa Kobiet to propozycja warsztatów rozwojowo-terapeutycznych i spotkań odbywających się w naszym Ośrodku, aby Kobiety mogły wzmocnić wiarę w siebie i w swoje możliwości, rozwijać się, budować poczucie sprawczości, nawiązać nowe relacje. To miejsce, w którym zatrzymujemy się i spotykamy z samą sobą w wyjątkowej, pełnej kobiecości energii, atmosferze wsparcia. To szansa na podzielenie się doświadczeniami z innymi Kobietami. Strefa to przestrzeń dla Kobiet, które chcą zrobić coś dla Siebie. Jest otwarta dla wszystkich Kobiet - dla Ciebie, dla Twojej Matki, Siostry, Córki i Wnuczki. Nasza propozycja jest kierowana do wszystkich Kobiet - bez względu na wiek, zawód i bagaż doświadczeń.

"Coś dla Siebie" - cykl spotkań dla Kobiet

Pracując i spotykając się z kobietami coraz częściej słyszę zdania dotyczące potrzeby spotykania się z innymi kobietami i wyrażonymi trudnościami w realizacji tych potrzeb. W rozmowach często pojawia się temat samotności, tęsknoty za rozmowami, wymianą doświadczeń i wsparciem, trudnościami z nawiązywaniem relacji, lęku przed odrzuceniem, braku akceptacji. Równolegle często słyszę o możliwościach realizacji bycia z Kobietami ograniczonych, ze względu na brak czasu, pracę, brak miejsc i propozycji innych niż np. zajęcia sportowe, taniec, kulinarne, muzyczne, plastyczne, fotograficzne, itp .. W związku z powyższym pojawił się pomysł na zorganizowanie cyklicznych spotkań pod hasłem "Coś dla Siebie". To propozycja warsztatów rozwojowo-terapeutycznych i spotkań odbywających się w naszym Ośrodku.

„Coś dla Siebie” to cykl kobiecych spotkań inspirowanych tradycją Spotkań Kobiet w różnych kulturach realizowanych w jednym celu: bycia w energetyce kobiecej, jako wspierające w życiu codziennym jak i miejsce rozwoju.

Intencją spotkania jest tworzenie atmosfery, w której nauczysz się korzystać ze Swojej Siły, cieszyć się zasobami, talentami oraz podążać w stronę akceptacji. Rozmawiamy o Kobiecości i Męskości, relacjach, dzieciach, pracy, życiu. Wspólnie tworzymy grupę, która daje sobie wsparcie i spędza czas rozwojowo czas poszukując nowych inspiracji w życiu, rozwijając się i ucząc we wzajemnej wymianie.

Metody pracy: psychoedukacja, taniec transowy, trening oddechowy, inne zgodne z procesem.

Prowadząca: Monika Semczuk-Sołek

psychoterapeuta certyfikowany (ECP) w Europejskim Stowarzyszeniu Psychoterapii, psycholog, trener umiejętności psychospołecznych.

Grupa zamknięta.

"Podróż do Siebie" - warsztat rozwojowo-terapeutyczny dla Kobiet

Pracując z kobietami jednym z głównych poruszanych obszarów tematycznych jest Kobiecość w szerokim rozumieniu. Komunikowane trudności obejmujące niską samoocenę, niskie poczucie wartości, trudności z nawiązywaniem relacji, lęk przed odrzuceniem, brak akceptacji, brak satysfakcji z życia czy pracy niejednokrotnie pojawiają się w rozmowach kobiet. Równolegle często słyszę o braku możliwości realizacji bycia z Kobietami, ze względu na brak czasu, pracę, obowiązki rodzinne. W związku z powyższym pojawił się pomysł na stworzenie cyklu spotkań pod hasłem "Podróż do Siebie". To propozycja warsztatów rozwojowo-terapeutycznych odbywających się w naszym Ośrodku. Cykl obejmuje 10 spotkań w małej grupie kobiet. Intencją spotkań jest tworzenie atmosfery, w której będziesz mogła odzyskać kobiecą siłę, nowymi oczami spojrzeć na siebie i kobiety w swoim rodzie (matkę, babkę i prababkę), jak również na mężczyzn. Na warsztatach możesz nauczyć się korzystać ze Swojej Siły, cieszyć się zasobami, talentami oraz podążyć w stronę akceptacji. Będziesz mogła poznać siłę przekonań systemowych, które często nieświadomie bądź niezauważalnie realizujemy. Być może po raz pierwszy, w świadomy sposób, skontaktujesz się ze swoją Kobiecością i dostrzeżesz ją w innych Kobietach w swoim rodzie i wokół Siebie.

Jeśli pragniesz żyć w zgodzie ze sobą, a nieświadome uczynić świadomym - zapraszam na kolejne warsztaty w ramach planowanych spotkań.

Poruszane zagadnienia:

  • Otwarcie się na Siebie i Kobiecość

  • Przekonania i przekazy międzypokoleniowe

  • Kobieca linia: babki, matki, .... - praca z linią Kobiet

  • Rola mężczyzn w życiu Kobiety: dziadek, ojciec, ważni mężczyźni

  • Tematy ważne dla Kobiet

Metody pracy: psychoedukacja, taniec transowy, trening oddechowy, inne zgodne z procesem

Miejsce spotkania:

Zamojski Ośrodek Psychoterapii Integratywnej Ul. Partyzantów 16, pierwsze piętro, Zamość

Prowadząca: Monika Semczuk-Sołek, psychoterapeuta certyfikowany (ECP) w Europejskim Stowarzyszeniu Psychoterapii, psycholog, trener umiejętności psychospołecznych.

JEŻELI JESTEŚ ZAINTERESOWANA ZADZWOŃ.

ZAPISY POPRZEDZONE KONSULTACJĄ Z PROWADZĄCĄ LUB INNYM PSYCHOTERAPEUTĄ OŚRODKA.

Pytania i zapisy: Monika Semczuk-Sołek, tel. 691739444

  1. STREFA ZDROWIA

Propozycja treningów odbywających się w naszym Ośrodku, których celem jest wspomaganie zdrowia i procesów zdrowienia. Nasza propozycja jest kierowana do wszystkich zainteresowanych osób dorosłych - bez względu na wiek, zawód i bagaż doświadczeń.

TRENING ODDECHOWY - „UWOLNIJ ODDECH”

Co daje trening oddechowy?
1. Dotlenienie mózgu, serca i innych narządów wewnętrznych;
2. Zwiększenie pojemności płuc;
3. Prawidłowy oddech pozwala odciążyć kręgosłup.
4. Poprawa metabolizmu.
5. Poprawa jakości snu.
6. Wycisz się. Dużo stresu? Oddech Ci pomoże go zredukować.
7. Wspomaganie w leczeniu chorób układu oddechowego i układu krążenia.

Najważniejsze, aby Twój oddech był prawidłowy.

Czujesz zmęczenie?

Masz wrażenie, że ciągle gdzieś pędzisz?

Nie wiesz, jak poradzić sobie ze stresem?

Czujesz, że potrzebujesz odpocząć?

To jak oddychamy i jak się czujemy, jest ze sobą mocno powiązane. Oddychanie jest jedyną funkcją naszego organizmu, która może odbywać się na dwa sposoby: bez udziału woli – nieświadomie lub z udziałem woli – świadomie. Oddychanie jest podstawowym warunkiem życia. Bez jedzenia człowiek może przetrwać kilka tygodni, bez wody przez kilka dni i tylko kilka minut bez oddychania. Dzięki oddychaniu uwalniamy 70% produktów przemiany materii (Jones, 1982). Oddychanie jest również narzędziem terapeutycznym. Na Dalekim Wschodzie od tysięcy lat stosowane są różne rodzaje oddychania jako metody uzdrawiania i narzędzia do osiągania postępu duchowego. Treningi oddychania stosowane są do pogłębiania stanów uważności i koncentracji (Hanh, 1992, Wangyal, 1998) W somatoterapii stosuje się także różne metody oddechu, aby osiągnąć postęp terapeutyczny (Boadella, 1991, Meyer 1996). Oddech jest stosowany w następujących somatoterapiach: wegetoterapia (Reich, 1973), Biosynthesis (Boadella, 1987), Bioenergetics (Lowen, 1977, 1994, 1990), Middendorf Breathwork (Biestman, 2000, Siems 1997),

Oddychając świadomie i uważnie można wpływać na oddech, ale też na autonomiczne funkcje organizmu, niezależne od naszej woli: trawienie, gospodarkę hormonalną, ciśnienie krwi, temperaturę ciała. Oddech ma wpływ na naszą psychikę. Sprowadzając uwagę do oddechu równoważymy i integrujemy myśli, emocje i odczucia fizyczne. Energia oddechu ma moc rozpuszczania napięć i lęków, z których nie zdajemy sobie sprawy, a które utknęły w ciele i podświadomości. Oddech oczyszcza, regeneruje, uspokaja, dodaje sił i pewności siebie. Jest zawsze i wszędzie dostępny.
Ćwiczenia oddechowe to powtarzane cykle oddechowe (wdechy i wydechy), celowo wykonywane według zaleconego sposobu (wzoru oddechowego) i w określonych pozycjach ciała. Trening oddechu to warsztat wprowadzający do skutecznej pracy z oddechem jako profilaktyki zdrowia i wsparcia w procesie leczenia.

Dla kogo: polecane dla każdego, w każdym wieku, niezależnie od stanu zdrowia.
Przebieg: W trakcie zajęć praktycznie wykonasz ćwiczenia oddechowe, które następnie będzie można samodzielnie powtarzać w domu.

Ilość miejsc ograniczona.

PROWADZENIE: Monika Semczuk-Sołek

psychoterapeuta certyfikowany (ECP) w Europejskim Stowarzyszeniu Psychoterapii, psycholog, trener umiejętności psychospołecznych.

TRENING RELAKSACYJNY
  • relaksacja poprzez wizualizację, czyli techniki kierowanej wyobraźni

  • relaksacja z wykorzystaniem technik oddechowych

  • taniec spontaniczny

Techniki relaksacyjne pomagają poradzić sobie z napięciem emocjonalnym i oczyszczaniem umysłu. Pozwalają również na kontrolowanie reakcji organizmu oraz zwiększają świadomość ciała. Ciało i umysł są ze sobą połączone. To co dzieje się w naszej psychice ma również odzwierciedlenie w ciele. Świadomość tej zależności pozwala na zadbanie o zdrowie psychofizyczne.

Relaksacja daje nam możliwość odprężenia. Trening relaksacyjny skierowany jest na samodzielne łagodzenie stresu, pozbywanie się napięcia emocjonalnego, likwidowanie przemęczenia. Ponadto pomaga przywrócić prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz zapobiega wystąpieniu różnych chorób związanych ze stresem. Trening relaksacyjny może być wykonywany zarówno w grupie, jak i samodzielnie.

Relaksacja nie zastąpi psychoterapii.

PROWADZENIE:

Monika Semczuk-Sołek

psychoterapeuta certyfikowany (ECP) w Europejskim Stowarzyszeniu Psychoterapii, psycholog, trener umiejętności psychospołecznych.