Realizowane projekty grupowe:
Pracując i spotykając się z kobietami coraz częściej słyszę zdania dotyczące potrzeby spotykania się z innymi kobietami i wyrażonymi trudnościami w realizacji tych potrzeb. W rozmowach często pojawia się temat samotności, tęsknoty za rozmowami, wymianą doświadczeń i wsparciem, trudnościami związku z nawiązywaniem relacji, lęku przed odrzuceniem, braku akceptacji. Równolegle często słyszę o możliwościach realizacji bycia z Kobietami, ze względu na brak czasu, pracę, brak miejsc i propozycji innych niż np. zajęcia sportowe, taniec, kulinarne, muzyczne, plastyczne, fotograficzne, itp .. W związku z powyższym pojawił się Pomysł na stworzenie MIEJSCA Dla Kobiet. Czym jest Strefa Kobiet? To propozycja warsztatów rozwojowo-terapeutycznych i spotkań odbywających się w naszym Ośrodku i prowadzonych przez niebanalne kobiety. Miejsce spotkań, w którym Kobiety mogą wzmocnić wiarę w siebie i w swoje możliwości, dla tych, które chcą rozwijać się, budować poczucie wartości, nawiązać nowe relacje, to czas zatrzymania się i spotkania z samą sobą w wyjątkowej, pełnej kobiecości energii, atmosferze wsparcia oraz szansa na podzielenie się doświadczeniami z innymi Kobietami. Strefa to przestrzeń dla Kobiet, które chcą zrobić coś dla Siebie. Jest otwarta dla wszystkich Kobiet - dla Ciebie, dla Twojej Matki, Siostry, Córki i Wnuczki. Nasza propozycja jest kierowana do wszystkich Kobiet - bez względu na wiek, zawód i bagaż doświadczeń.
„Coś dla Siebie” - warsztaty rozwojowo-terapeutyczne - cykl kobiecych spotkań inspirowanych tradycją Spotkań Kobiet w różnych kulturach realizowanych w jednym celu: bycia w energetyce kobiecej, jako wspierające w życiu codziennym jak i miejsce rozwoju.
Cykl obejmuje 10 spotkań w małej grupie kobiet (od 8 do 14 osób).
Intencją spotkania jest tworzenie atmosfery, w której będziesz mogła odzyskać kobiecą siłę, nowymi oczami spojrzeć na siebie i kobiety w swoim rodzie (matkę, babkę i prababkę), jak również na mężczyzn. Na warsztatach możesz nauczyć się korzystać ze Swojej Siły, cieszyć się zasobami, talentami oraz podążyć w stronę akceptacji. Będziesz mogła poznać siłę przekonań systemowych, które często nieświadomie bądź niezauważalnie realizujemy. Być może po raz pierwszy, w świadomy sposób, skontaktujesz się ze swoją kobiecością i dostrzeżesz ją w innych Kobietach w swoim rodzie i wokół Siebie.
Jeśli pragniesz żyć w zgodzie ze sobą, a nieświadome uczynić świadomym - zapraszam na kolejne warsztaty.
Poruszane zagadnienia:
Otwarcie się na Siebie i Kobiecość
Przekonania i przekazy międzypokoleniowe
Kobieca linia: babki, matki, .... - praca z linią Kobiet
Rola mężczyzn w życiu Kobiety: dziadek, ojciec, ważni mężczyźni
Tematy ważne dla Kobiet
Metody pracy: psychoedukacja, taniec transowy, trening oddechowy,
inne zgodne z procesem.
Miejsce spotkania:
Zamojski Ośrodek Psychoterapii Integratywnej
Ul. Partyzantów 16, pierwsze piętro, Zamość
Prowadząca:
Monika Semczuk-Sołek
psychoterapeuta certyfikowany (ECP) w Europejskim Stowarzyszeniu Psychoterapii,
psycholog, trener umiejętności psychospołecznych.
JEŻELI JESTEŚ ZAINTERESOWANA ZADZWOŃ.
Cena: 150 zł (dla kobiet będących w kontrakcie psychoterapeutycznym u psychoterapeuty w Ośrodku 120 zł) za spotkanie: 4 - 5 godzin (w trakcie przewidziane przerwy) sobota lub niedziela, raz w miesiącu.
Ilość miejsc ograniczona (grupa 8-12 osób).
ZAPISY POPRZEDZONE KONSULTACJĄ Z PROWADZĄCĄ LUB INNYM PSYCHOTERAPEUTĄ OŚRODKA.
Pytania i zapisy: Monika Semczuk-Sołek, tel. 691739444
Czujesz zmęczenie?
Masz wrażenie, że ciągle gdzieś pędzisz?
Nie wiesz, jak poradzić sobie ze stresem?
Czujesz, że potrzebujesz odpocząć?
To jak oddychamy i jak się czujemy, jest ze sobą mocno powiązane. Oddychanie jest jedyną funkcją naszego organizmu, która może odbywać się na dwa sposoby: bez udziału woli – nieświadomie lub z udziałem woli – świadomie. Oddychanie jest podstawowym warunkiem życia. Bez jedzenia człowiek może przetrwać kilka tygodni, bez wody przez kilka dni i tylko kilka minut bez oddychania. Dzięki oddychaniu uwalniamy 70% produktów przemiany materii (Jones, 1982). Oddychanie jest również narzędziem terapeutycznym. Na Dalekim Wschodzie od tysięcy lat stosowane są różne rodzaje oddychania jako metody uzdrawiania i narzędzia do osiągania postępu duchowego. Treningi oddychania stosowane są do pogłębiania stanów uważności i koncentracji (Hanh, 1992, Wangyal, 1998) W somatoterapii stosuje się także różne metody oddechu, aby osiągnąć postęp terapeutyczny (Boadella, 1991, Meyer 1996). Oddech jest stosowany w następujących somatoterapiach: wegetoterapia (Reich, 1973), Biosynthesis (Boadella, 1987), Bioenergetics (Lowen, 1977, 1994, 1990), Middendorf Breathwork (Biestman, 2000, Siems 1997),
Oddychając świadomie i uważnie można wpływać na oddech, ale też na autonomiczne funkcje organizmu, niezależne od naszej woli: trawienie, gospodarkę hormonalną, ciśnienie krwi, temperaturę ciała. Oddech ma wpływ na naszą psychikę. Sprowadzając uwagę do oddechu równoważymy i integrujemy myśli, emocje i odczucia fizyczne. Energia oddechu ma moc rozpuszczania napięć i lęków, z których nie zdajemy sobie sprawy, a które utknęły w ciele i podświadomości. Oddech oczyszcza, regeneruje, uspokaja, dodaje sił i pewności siebie. Jest zawsze i wszędzie dostępny.
Trening oddechu to warsztat wprowadzający do skutecznej pracy z oddechem jako profilaktyki zdrowia i wsparcia w procesie leczenia.
Dla kogo: polecane dla każdego, w każdym wieku, niezależnie od stanu zdrowia.
Przebieg warsztatów: 10 spotkań, 2 razy w miesiącu. W trakcie zajęć praktycznie wykonasz ćwiczenia oddechowe, które następnie będzie można samodzielnie powtarzać w domu.
. Ilość miejsc ograniczona.
PROWADZENIE:
psychoterapeuta certyfikowany (ECP) w Europejskim Stowarzyszeniu Psychoterapii, psycholog, trener umiejętności psychospołecznych.
UWAGA: TRENING ZAWIESZONY W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ PANDEMII COVID19.
© 2017 psychoterapiazamosc.pl